Yatırımlar


Mos’un demiryolu konteyner taşıma kapasitesi olan 280.000 Teu ‘luk hacim, bölge sanayicisinin talebini karşılamak adına konteyner terminal alanı ve iltisak demiryolu hattı mesafesiyle yeterli altyapıyı barındırmakta olup bölgemizin konteyner talebinin tamamını karşılayabilecek durumdadır.

Kısa Vadede ;

Bölge sanayicimizin depolama ihtiyaçları en modern, en güvenilir ve en sağlıklı şekilde karşılanmaktadır. Bununla beraber her geçen gün artan depolama ihtiyaçlarına çözümler sağlanacaktır.

Orta Vadede ;

TCDD’nin gerçekleştireceği ilave demiryolu hat yatırımlarıyla bölgemizin bütün konteyner trafiği demiryoluyla yönetilebilecektir.

Uzun Vadede ;

Şu an için sadece İzmir Liman ve Aliağa Limanlarına verilebilen demiryolu taşıma hizmeti, doğrudan Avrupa seferleriyle kuvvetlendirilerek, Türkiye içerisinde lojistik merkezimiz benzeri demiryolu bağlantılı toplama ve aktarma noktalarının faaliyete geçmesiyle, bölge sanayicimizin yurt içi dağıtımları lojistik merkezimizde konsolide edilerek demiryolu taşımacılığıyla gerçekleştirilecektir.

Demiryolu taşımacılığının sosyal bilinci olan çevreci taşıma prensibiyle, lojistik merkez içerisinde akaryakıt ile kullanılan bütün ekipmanlar yerlerini elektrikle çalışan ekipmanlara bırakacaktır. Depo, konteyner ve açık yük taşıma operasyonları tam otomasyonla yönetilerek bölge sanayicisine anlık geri bildirimler sağlanacak, operasyonel hız arttırılarak verim en üst düzeyde gerçekleştirilecektir.