Mos’un Avantajları

MOS'UN GENEL AVANTAJLARI ;

Demiryolu taşımacılığı hizmetimizin beraberinde, sahip olduğumuz 23.970 m2 kapalı depolama alanları ile bölgemizde eksikliği bilinen bağlantı yolları düzgün, düzenli, güvenli ve temiz depolama gereksinimlerine yanıt verilmektedir.

Manisa Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan 1.200 m2 açık, 1.400 m2 kapalı Geçici Depolama Alanı ‘nda gümrüklü depolama hizmetleri ile elleçleme hizmetleri verilerek Bölge firmalarımızın Manisa Gümrük Müdürlüğü üzerinden ithalat yapabilirliğini arttırarak ardiye ve ara nakliye maliyetlerinde kazanım, işlem sürelerinde hız sağlanmasının önü açılmaktadır. 10.000 m2, 140 araçlık tır parkı ile tır ihracatlarının da Manisa Gümrük Müdürlüğü üzerinden yapılması firmalarımıza operasyon hızı ve maliyet avantajı sağlamaktadır.

22.770 m2 serbest depolama alanlarımız, bölgemiz firmalarının gereksinim duyduğu sezonluk ve öngörülemeyen ek stok alanı gereksinimlerine sağlıklı ve hızlı çözüm sunmaktadır.

9,7 km iltisak hat bağlantısı ile demiryolu taşıması ve 75.500 m2 konteyner terminalinin operasyonel olması ile birlikte, demiryolu, denizyolu ve karayolu ile gelen veya gidecek tüm yüklere, geçici depolama ve serbest depolama hizmetleri aynı ortamda, sıfıra yakın aktarma mesafeleri ile, güvenli ve düzenli bir alanda yükleme boşaltma yapılarak lojistik hizmetinin entegre hale gelmesi de sanayicilerimizin maliyetlerinde ve operasyon sürelerinde büyük avantajlar sağlamaktadır. Konteyner terminalimizde sağladığımız elleçleme ve ara stoklama olanakları ile ardiye, demoraj ve araç beklemesi maliyetlerinden kurtulmak mümkün olmaktadır.