Demiryolu Bağlantılı Terminal Saha Avantajları


Bölge sanayicimizin yoğum demiryolu kullanım talebi sayesinde her gün düzenli tren seferleri organize edilmektedir.

Mos'un depoculuk anlaşması bulunduğu hatlar üzerinden yapılan ithalat/ihracat taşımaları tek yön fiyat tarifesinden navlun kazanımları yaratmaktadır.

Demiryolu taşımalarında yükler TCDD’nin garantisindedir.

Yük nakliye sigortamız ile karayolu taşımalarında (Aliağa Biçerova Depo - Aliağa Limanlar Ara Aktarmaları/Mos Depo - Mosb ara aktarmaları/Doğrudan Liman Karayolu Taşımaları) teminatımız altındadır.

Demiryolu veya karayoluyla İzmir Liman, İzmir Depolar veya Aliağa Limanları – Manisa arasında taşıma hizmeti verdiğimiz konteynerleriniz sahamızda stoklanabilmektedir.

Sahamızın verdiği avantaj ile, tır bekleme ve liman ardiye maliyetleri sıfırlanabilmektedir;

  • İhracat konteynerleri için liman giriş serbest sürelere bağlı kalmadan, konteyner dolumlarınız sırasında işlerinizde ve stok alanınızda yığılma yaşatmadan malzemelerinizin hazır olmasına paralel doldurduğunuz konteynerleri gemi çıkış tarihine kadar sahamızda bekletebiliyoruz.
  • İthalat konteynerleri için liman çıkışlarının iletilmesine müteakip konteynerleri limanlardan blok olarak çekerek sahamızda istife alabiliyoruz. Fabrika boşaltım randevu talebine göre boşaltım organizasyonunu gerçekleştiriyoruz.
  • Bu sayelerde deponuzdaki iş yükünü ve depo alanını dengeli olarak kullanabilmenize ve sevkiyat yoğunluklarında ek mesaiye gerek kalmadan verimli çalışmanıza katkı sağlayabiliyoruz.

LCL konteyner sevkiyatlarınızda veya grupaj karayolu taşımalarınızda malzemeleri kapalı depomuzda konsolide ederek, dolumları sahamızda yapılabilmektedir. Aynı şekilde sahamızın verdiği avantajla konteyner iç dolum ve boşaltımlarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.